SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

517 322 198    shop@safebabysag.pl

Gra planszowa "moja pozytywna gra słów" - do pobrania FREE 0
Gra planszowa "moja pozytywna gra słów" - do pobrania FREE

 

 

 

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie obniża się wiek dzieci, które mają samodzielny i prawie niekontrolowany dostęp do treści zamieszczonych w sieci. Jednocześnie zmniejsza się ilość czasu spędzanego z rówieśnikami. Jedną z konsekwencji tego trendu jest zmniejszająca się empatia, brak wyrozumiałości dla inności  bądź czyichś słabości.

czytaj całość »
Gra planszowa "POZNAJMY SIĘ" - do pobrania FREE 0
Gra planszowa "POZNAJMY SIĘ" - do pobrania FREE

 

 

 

Gra dla całej rodziny, z niewielką pomocą doskonale radzą sobie nawet dzieci w wieku 3lat. Jest to propozycja, która połączy wszystkich domowników, bez względu na wiek czy płeć. Pomoże zintegrować rodzeństwo, a rodzicom skłonić skryte pociechy do otworzenia się. Gra POZNAJMY SIĘ, prócz oczywistych zalet gier planszowych , ułatwia nawiązywanie rozmów międzypokoleniowych, uczy analizy swoich potrzeb i marzeń, oswaja z mówieniem o swoich potrzebach.

czytaj całość »
Jak mówić do dziecka, żeby chciało z nami rozmawiać? 2
Jak mówić do dziecka, żeby chciało z nami rozmawiać?

 

 

 

Czytając fora internetowe wielokrotnie spotkałam się z komentarzami: ja ze swoim dzieckiem dużo rozmawiam.... omawiamy każdy problem....Zawsze wtedy zastanawiam się ile osób faktycznie rozmawia ze swoimi dziećmi, a ilu tylko się tak wydaje. Ile osób myli dialog z monologiem, w którym dorosły werbalizuje swoją opinię na dany temat. Ile z tych osób pozwala dziecku pozostać przy swoim stanowisku i się lekko sparzyć?

A jak jest u Ciebie?

Zaczynasz właśnie analizować, jak wyglądają Twoje rozmowy z dziećmi? To dobrze! Jeśli w waszych relacjach jest jakiś problem, to uświadomienie sobie jego przyczyn jest pierwszym krokiem do poprawy sytuacji. Może zauważyłaś(eś), że Twoje dziecko nie lubi mówić o sobie? Nie chętnie opowiada o tym co czuje lub co je spotkało?

czytaj całość »
Jak usunąć uporczywe plamy z odzieży? 0
Jak usunąć uporczywe plamy z odzieży?
 
 
 
Szukasz skutecznego sposobu na uniknięcie ciężkich plam na ciuszkach Twojego malucha? Masz już dość prania, zapierania i wyrzucania albo odkładania na półkę "po domu:? Mamy dla Ciebie niezawodne sposoby! 
 

Po pierwsze możesz zabezpieczyć szkraba wodoodpornym śliniakiem Safe Baby SAG. Wiązania pozwolą na doskonałe dopasowanie na szyi dziecka dzięki czemu posiłek nie wpadnie pod śliniak. Dodatkowo duży wybór rozmiarów i modeli umożliwi Ci idealne dopasowanie do rozmiaru i "zdolności" dziecka. :)

Jednak jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych metod radzenia sobie z zabrudzeniami na tkaninach, to poniżej znajdziesz niezawodne sposoby pozbywania się uporczywych plam.

czytaj całość »
Niegrzeczne dziecko - a może tylko za mało bodźców? 0
Niegrzeczne dziecko - a może tylko za mało bodźców?

 

 

Też macie wrażenie, że Wasze dzieci są niegrzeczne? Nie słuchają? Nie przestrzegają ustalonych zasad? 

Może kiedyś usłyszeliście od swojego malucha, że „rączki go nie słuchają? Jak wtedy zareagowaliście?

Jestem mamą prawie 5letniego Kazia, który jest cudownym, uczuciowym, bardzo towarzyskim i łatwo nawiązującym kontakty chłopcem. Wyróżnia się inteligencją, zasobem słownictwa i umiejętnością dedukcji. Jednocześnie jest bardzo ruchliwy, bardzo....ciekawy świata i „lubiący wszystko dotykać”. Sądziłam, że taka jego uroda. Kiedyś z tego wyrośnie – zwłaszcza z tego ostatniego. Wiele osób mi powtarzało: lepiej takie dziecko niż takie, które boi się własnego cienia. Poradzi sobie w życiu. Znacie to?

czytaj całość »
Opieka nad seniorem - jak ją sobie ułatwić. 0
Opieka nad seniorem - jak ją sobie ułatwić.

 

 

Opieka nad osobami starszymi to bardzo ciężka praca, obciążająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Często prowadzi u opiekunów do syndromu wypalenia. W efekcie przewlekłego stresu opiekunowie często doświadczają depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń snu, a także różnego rodzaju objawów somatycznych. Każdy opiekun powinien zadbać o siebie. Pomóc w tym może zorganizowanie opieki naprzemiennej z innymi członkami rodziny, zatrudnienie dochodzącej opiekunki, która nas odciąży kilka godzin dziennie, poszukanie w okolicy ośrodków opieki dziennej dla seniorów. Sporym odciążeniem jest również zaopatrzenie się w produkty przeznaczone dla osób starszych oraz z niepełnosprawnościami, które odciążą nas fizycznie, zmniejszą ilość sprzątania i pozwolą na większą samodzielność podopiecznego.

czytaj całość »
Porwanie dziecka - co zrobi Twoje dziecko? 2
Porwanie dziecka - jak je uchronić?

 

 

Uświadamiajcie, przypominajcie swoim dzieciom o niebezpieczeństwie, jakie stanowią niektórzy ludzie. 

Nie oszukujmy się, przy próbie porwania dziecko ma małe szanse na ucieczkę, ale jednak są. Bardzo ważne jest nauczenie, jak uniknąć uprowadzenia na tak zwane "pokusy". Wyposażenie dzieci w odpowiednią wiedzę, pewne wyuczone zachowania i reakcje może zapobiec tragedii. Pamiętajcie, że dzieciaczki są bardzo bystre! Pokazując im pewne możliwości - nawet "na sucho"- dajemy im możliwość zaadoptowania ich w realnej sytuacji, dodajemy im pewności, kiedy muszą podjąć decyzję o działaniu w sytuacji zagrożenia. Znajdziecie tu również wskazówki, czego nauczyć dziecka na wypadek udanego porwania.

czytaj całość »
Wybieramy śliniak - "boże ! jaki wybór... na co zwrócić uwagę?" 0
Wybieramy śliniak - "boże ! jaki wybór... na co zwrócić uwagę?"

 

 

Nie ma  śliniaka jednego najlepszego, który zaspokoi potrzeby i oczekiwania wszystkich!

Śliniak powinien przede wszystkim być praktyczny, dopasowany rozmiarem i skuteczny.

Dzisiaj pokażę Wam, jakie rodzaje śliniaków są dostępne na rynku oraz na co zwracać uwagę przy wyborze.

 

Zacznijmy od wypunktowania, co w śliniaku jest istotne...

czytaj całość »
DIETA MAMY A KARMIENIE PIERSIĄ- czy robię coś nie tak? 0
DIETA MAMY A KARMIENIE PIERSIĄ- czy robię coś nie tak?

 

 

Jesteś mamą karmiącą piersią? Twoje dziecko ma kolki, boleści brzuszka? Zastanawiasz się, jak mu pomóc? Zapraszam do przeczytania, jak ja sobie z tym poradziłam i co pomogło moim dzieciom! W tym wpisie dzielę się z Wami moimi doświadczeniami i wnioskami na temat wpływu diety matki na dolegliwości maluszka.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl