SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

517 322 198    shop@safebabysag.pl

POZNAJ NASZE PRODUKTY

 

Jaki model i rozmiar śliniaka SafeBabySAG

jest najlepszy dla mojego dziecka?Jako producent SafeBabySAG posiadamy w ofercie śliniaki w różnych rozmiarach i kształtach. Ogromną zaletą naszych produktów jest ich uniwersalność i możliwość dopasowania do każdego dziecka. Śliniaki SafeBabySAG rosną z dzieciaczkiem, a dokładnie można je adaptować do dzieci w różnym wieku. Dzieje się tak dzięki wiązaniu oraz doskonale przemyślanym kształtom i rozmiarom.

Chcąc zaspokoić Wasze indywidualne potrzeby i preferencje wprowadziliśmy do naszej oferty śliniaki z dodatkowymi zaletami i cechami, które pozwalają na idealne dopasowanie.

Z doświadczenia wiemy, że dzieciaczki różnią się sposobem jedzenia, "rozrzutnością" posiłku, preferencjami co do wielkości śliniaków. Wybierając pierwszy śliniak naszej produkcji możecie mieć dylemat , który jest tym idealnym. Pomożemy w podjęciu decyzji!! Pamiętajcie również, że realizujemy indywidualne zamówienia wg wytycznych i potrzeb klienta.

 

 Śliniak Ergo oraz Double  

Te dwa modele oraz ich rozmiary są bardzo zbliżone. Są wiązane, wodoodporne, mają ergonomiczny kształt (zbliżony do elipsy - szeroki w ramionach, aby je  zabezpieczać przed zabrudzeniem w czasie ruchu główką; zwężony na wysokości zgięcia rączek, aby nie odchylały śliniaka i nie zmieniały jego położenia w czasie ruchów; szerszy w miejscu kieszeni, aby jak najwięcej wyłapać spadającego posiłku). Różnią się głębokością i sztywnością kieszeni. W obu wariantach kieszeń ma unikalny sposób wszywania - tak aby się odchylała i skutecznie wyłapywała spadające resztki. W modelu Ergo jest głęboka i wykonana z pojedynczej warstwy tkaniny. Double ma płytszą kieszeń wykonaną z podwójnej warstwy tkaniny, co dodaje jej sztywności.

 

Co ta różnica oznacza dla Twojego dziecka?

Model Ergo (E) polecamy dla dzieci „gubiących” duże ilości posiłku, gdzie kieszeń musi pomieścić większą ilość posiłku.

Model Double (D) doskonale sprawdzi się u dzieci, które w czasie posiłku są bardzo ruchliwe. Jest też fajną propozycją dla maluchów, które lubią wyjadać "utracony" posiłek z kieszeni ;)

 

Jak dopasować rozmiar śliniaka do wieku i rozmiaru dziecka?

Każdy z rozmiarów dopasujesz do dziecka w wieku 6mc jak i 4lata. Jeśli szukasz śliniaka na dłużej spokojnie możesz dla 6mc dziecka wybrać śliniak XL. Będzie on początkowo większy, zasłoni calutki tułów, a dół śliniaka z kieszenią zasłonią uda. Nasze śliniaki są lekkie i miękkie dzięki czemu nawet duży rozmiar nie będzie ciążył i przeszkadzał w czasie posiłku czy zabawie.

Tworząc rozmiary naszych śliniaków braliśmy pod uwagę średni wzrost dzieci w określonym przedziale wiekowym. Dzięki temu możecie w naszej ofercie znaleźć również śliniaki dopasowane do aktualnego etapu pociechy..

rozmiar S (D 24x20 cm E 23x21 cm)* - stworzony z myślą o najmłodszych, dla malutkich odkrywców smaków, którzy korzystają jeszcze z luksusu karmienia przez bliskich – sugerowany wiek 4 - 12mc

rozmiar M (D 31x24 cm E 28x25 cm)* - powstał z myślą o starszych dzieciach, które jedzą już samodzielnie, śliniak zakrywa ramiona i tułów, u młodszych dzieci może zakrywać częściowo uda– sugerowany wiek 6 - 36mc

rozmiar L (D 35x29(24 dół) E 33x29 cm)* - rozmiar dopasowany do starszych użytkowników, jest dłuższy i skutecznie zakrywa wyższe dzieci – sugerowany wiek 12 - 36mc+

rozmiar XL (D 35x29 cm E 35x31 cm) *- długość śliniaka jest taka sama, jak w rozmiarze L różnią się szerokością dołu. Ten model został stworzony z myślą o większych dzieciach oraz tych które potrzebują aby je dokładnie zakryć w czasie posiłku – sugerowany wiek 18 -36mc+

* wymiary śliniaka mierzone w najdłuższym i najszerszym miejscu tkaniny (wiązania nie są liczone)

 

Dla lepszego zobrazowania różnic między śliniakami zerknij na grafikę poniżej:

porównanie rozmiarów śliniaków Safe Baby SAG

 

 

Śliniak Cover

Model śliniaka stworzony przez Safe Baby SAG. Swoją popularność zawdzięcza bardzo praktycznemu przedłużeniu, które skutecznie zakrywa dolną część odzieży. Został stworzony z myślą o dzieciach, które rozpoczynają naukę samodzielnego jedzenia, kiedy droga sztućców z talerzyka do buźki jest wielkim wyzwaniem. Pomimo swojej długości jest lekki i nie ogranicza ruchów. Tkanina wodoodporna, z której jest uszyty, odznacza się miękkością, dopasowaniem i skutecznością. Model Cover jest bardzo ceniony w żłobkach i przedszkolach z uwagi na niezawodność, łatwość czyszczenia i szybką gotowość do kolejnego użycia. Dodając skuteczne przedłużenie nie zapomnieliśmy o innych niezbędnych cechach dobrego śliniaka. Posiada odchylaną kieszeń, jest wiązany dzięki czemu można go dopasować do dzieci w różnym wieku i dopasowuje się do rosnącego smyka. W stałej ofercie występuje w jednym rozmiarze :

 • długość 47cm (30cm do dołu kieszeni)x 26cm* - sugerowany wiek 6 - 36mc

U dzieci około 12mc zakrywa całe uda.

* wymiary śliniaka mierzone w najdłuższym i najszerszym miejscu tkaniny (wiązania nie są liczone)

 

 

Śliniak Sweet

Model Sweet został stworzony dla osób szukających niepowtarzalnych i pięknych akcesoriów dla dziewczynki. Posiadają wszystkie cechy śliniaków Ergo i Double – wodoodporna lekka tkanina, odchylana i pojemna kieszeń, możliwość dopasowania do dzieci w różnym wieku dzięki wiązaniom. Dekoracyjna falbanka jest lekko ruchoma i nie ogranicza ruchów. Dodatkowo zabezpiecza boki odzieży i kierują spadający posiłek wprost do kieszeni.

Śliniak Sweet jest dostępny w dwóch szerokościach:

 • 30cm długości 26cm szerokości (15cm bez falbanki)* – dedykowany drobnym dzieciom – sugerowany wiek 6 - 36mc

 • 30cm długości 33cm szerokości (18cm bez falbanki)* – zaprojektowany z myślą o dzieciach większej postury bądź starszych – sugerowany wiek 6 - 36mc

* wymiary śliniaka mierzone w najdłuższym i najszerszym miejscu tkaniny (wiązania nie są liczone)

 

 

Śliniak Retro

Niezwykle urokliwy i stylowy model Retro zaprojektowaliśmy dla osób gustujących w klimatach boho, lubiących spokojne i stonowane wzory. Śliniak jest wykonany z dwóch warstw mięciutkiej i bardzo chłonnej bawełny. Pomiędzy nimi znajduje się wodoodporna warstwa. Idealny model dla najmłodszych dzieci, które są jeszcze karmione. Doskonale sprawdzi się również w czasie obfitego ślinienia. Wodoodporna warstwa jest lekko szeleszcząca, dzięki czemu można dzieciątko skutecznie zainteresować bodźcem sensorycznym.

 • 21cm długości 24cm szerokości * – sugerowany wiek 4 - 12mc+

* wymiary śliniaka mierzone w najdłuższym i najszerszym miejscu tkaniny (wiązania nie są liczone) 

  


 

Śliniak wodoodporny Ergo Safe Baby SAG

  

Śliniak Ergo Safe BabySAG, profilowany o ergonomicznym kroju. Zapewnia idealne dopasowanie do sylwetki dziecka. Dzięki zastosowaniu kształtu klepsydry śliniak:

 • zakrywa ramiona, aby je ochronić przed zabrudzeniem w czasie ruchów głową malucha
 • nie przesuwa się w czasie ruchów rękoma, dzięki wcięciu na wysokości tali
 • doskonale zbiera spadający posiłek lub napój do odstającej kieszeni

Dodatkowo wodoodporna tkanina najwyższej jakości od polskich producentów zapewnia skuteczność oraz dużą wytrzymałość.

Śliniak Ergo jest wiązany, dzięki czemu można idealnie go dopasować do każdego dziecka. Łącząc to z profilowanym wycięciem na szyję mamy pewność, iż posiłek nie dostanie się pod śliniak.

Czyszczenie jest proste i szybkie. Wystarczy przetrzeć ściereczką lub wypłukać pod kranem.

Śliniaki wodoodporny Ergo Safe Baby SAG, występują w 4 podstawowych rozmiarach. Na zamówienie możemy wykonać produkty w kształcie i rozmiarze dopasowanym do indywidualnych potrzeb, czy preferencji.

Rozmiary śliniaków Ergo:

 • S - stworzony z myślą o najmłodszych dzieciaczkach, które zaczynają poznawać nowe smaki i są głównie karmione
 • M - od 6mc
 • L - od 6mc (sugerowany wiek 12mc)
 • XL - od 6mc (sugerowany wiek 18mc)

Pamiętaj, że podane ramy czasowe są orientacyjne i dobór śliniaka zależy od preferencji dziecka oraz jego aktywności w czasie posiłku. Dzięki wiązaniom każdy śliniak Safe Baby SAG można dopasować do dziecka.

zobacz produkt w sklepie


 Śliniak wodoodporny Cover Safe Baby SAG 

 

Śliniak wodoodporny Cover SafeBabySAG, z przedłużeniem na nogi. Zapewnia idealne dopasowanie do sylwetki  oraz zasłonięcie nóżek dziecka w czasie posiłku czy zabawy. Dzięki zastosowaniu kształtu klepsydry śliniak:

 • zakrywa ramiona, aby je ochronić przed zabrudzeniem w czasie ruchów głową malucha
 • nie przesuwa się w czasie ruchów rękoma, dzięki wcięciu na wysokości tali
 • doskonale zbiera spadający posiłek lub napój do odstającej kieszeni

Dodatkowo wodoodporna tkanina najwyższej jakości od polskich producentów zapewnia skuteczność oraz dużą wytrzymałość.

Śliniak Ergo jest wiązany, dzięki czemu można idealnie go dopasować do każdego dziecka. Łącząc to z profilowanym wycięciem na szyję mamy pewność, iż posiłek nie dostanie się pod śliniak.

Czyszczenie jest proste i szybkie. Wystarczy przetrzeć ściereczką lub wypłukać pod kranem.

Ten model jest najczęściej wybieranym przez żłobki i przedszkola.

zobacz produkt w sklepie


 

Fartuszek wodoodporny Sleev SafeBabySAG

 

Fartuszek wodoodporny Sleev z rękawem SafeBabySAG, to produkt dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym jedzeniem, lubiących zabawy z farbami, zajęcia sensoryczne. Doskonale sprawdza się w czasie wprowadzania metody BLW. Wykonany z tkanin najwyższej jakości z certyfikatami od polskich producentów. Skutecznie chroni przed zabrudzeniami, jest delikatna w kontakcie ze skórą i lekka. Obszycie mięciutką bawełnianą lamówką dodatkowo zwiększa komfort w czasie użytkowania.

Krój fartuszka nie ogranicza ruchów malucha, dzięki wiązaniom można go idealnie dopasować do rozmiaru dziecka. Wymiary każdego rozmiaru są dobrane tak aby fartuszek pasował na dzieci w 3 rozmiarach. Wszyta w rękawy elastyczna gumka zatrzymuje rękaw przed nadgarstkiem. Dodatkowo pozostawiony otwór umożliwia samodzielne dopasowanie długości gumki do obwodu rączki dziecka. Profilowane wycięcie na szyję pozwala dokładnie dopasować pod szyją, aby nic nie dostawało się pod fartuch. Częściowo odkryte plecy zapewniają przewiewność stroju. Ogromną zaletą jest łatwość czyszczenia.

Nasze fartuszki pomagają w utrzymaniu czystości, zaoszczędzony czas na sprzątaniu pozostaje Wam na wspólną zabawę lub odpoczynek. Sam fartuszek wystarczy przetrzeć szmatką lub wypłukać.

zobacz produkt w sklepie


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl