SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

517 322 198    shop@safebabysag.pl

Gra planszowa "moja pozytywna gra słów" - do pobrania FREE

0
Gra planszowa "moja pozytywna gra słów" - do pobrania FREE

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie obniża się wiek dzieci, które mają samodzielny i prawie niekontrolowany dostęp do treści zamieszczonych w sieci. Jednocześnie zmniejsza się ilość czasu spędzanego z rówieśnikami. Jedną z konsekwencji tego trendu jest zmniejszająca się empatia, brak wyrozumiałości dla inności  bądź czyichś słabości. Nasze pociechy mają dużo mniejsze możliwości obserwowania " na live" reakcji innych osób kiedy powiemy coś przykrego. Tracą wiele szans na zauważenie, że słowa potrafią sprawiać ogromną radość, ale i krzywdzić. Doskonale opanowują umiejętność i "stosowność" zamieszczania odpowiednich emotek przy czyichś wpisach. Jednak w kontaktach osobistych mają problem z artykułowaniem komplementów. Jednocześnie bardzo osobiście i dosłownie traktują każdą krytykę. Niepewność własnej wartości pozwala na pochłanianie każdego negatywnego komunikatu skierowanego w ich stronę.

Marka SafeBabySAG rozpoczęła cykl "GRY UCZĄ ŻYCIA". W ramach programu są tworzone gry planszowe - "analogowe", które sprzyjają rodzinnej integracji. Ich forma prowokuje do aktywnie spędzonego czasu w gronie członków rodziny i przyjaciół. Używając sformułowania "aktywnie" nie mamy na myśli ćwiczeń fizycznych. W tym przypadku aktywność polega na obcowaniu ze sobą, rozmowie i poznawaniu się wzajemnie.

Gra MOJA POZYTYWNA GRA SŁÓW uczy używania miłych słów kierowanych do innych, jak i do siebie samego. Pomaga podnieść samoocenę i pokonać barierę prawienia komplementów innym osobom czy okazywania im sympatii. Forma gry, otwarte pytania/zadania oraz możliwość formułowania wypowiedzi, sprawia, iż każda runda jest inna. Gra doskonale sprawdzi się dla najmłodszych jak i młodzieży szkolnej. 

Forma do samodzielnego darmowego wydruku i możliwość aranżacji poprzez kolorowanie lub ozdabianie (przyklejenie na kolorową podstawkę, oprawienia w ramkę itp - tylko wyobraźnia Was ogranicza) dodatkowo zachęca graczy do większego zaangażowania i współpracy przy ustalaniu projektu personalizacji.  

Jak grać?

  1. pobierz plik zamieszczony pod wpisem
  2. wydrukuj (w pliku jest instrukcja i plansza)
  3. naszykuj kostkę i pionki

Powodzenia! Z niecierpliwością czekamy na Wasze relacje, opinie i ewentualne uwagi!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl